بازار جهانی مسکن: قیمت مسکن در جهان افزایشی شد!

تبلیغات آنلاین خریداری شده

براساس آمارهای جمع‌آوری شده ازسوی این موسسه، اروپا، هنگ‌کنگ، ماکائو و کانادا همچنان روند افزایشی قیمت مسکن را تجربه خواهند کرد اما در کشورهایی مانند چین، روسیه، ژاپن و بیشتر قسمت‌های خاورمیانه، نه تنها شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود بلکه در بسیاری موارد شاهد افت قیمت نیز هستیم.

موسسه Global Property Guide قوی‌ترین بازار مسکن جهان را به ترتیب کشورهای ایسلند با ۱۲.۸۸ درصد، هنگ کنگ با ۱۲.۸۱ درصد، ایرلند با ۱۱.۹۲ درصد، ماکائو با ۹.۲۴ درصد، مونته نگرو با ۸.۵۹ درصد و کانادا با ۷.۰۷ درصد رشد قیمت و با درنظر گرفتن نرخ تورم معرفی کرده است.

در مقابل، بیشترین افت قیمت مسکن نسبت به مدت مشابه سال قبل متعلق به مصر با منفی ۱۱.۴۹ درصد، قطر با منفی ۱۰.۴۳ درصد، کی‌یف اوکراین با منفی ۷.۹۷ درصد، مغولستان با منفی ۵.۶۱ درصد، روسیه با منفی ۵.۴۸ درصد بوده است که این نرخ‌ها نیز با درنظر گرفتن تورم برآورد شده است.

شتاب قیمت‌ها در بازار جهانی مسکن

بنا بر گزارش Global Property Guide از بین تمام کشورهایی که اطلاعات کامل آنها از بازار مسکن در دسترس است، در سال ۲۰۱۷ میلادی تنها در ۲۲ کشور شاهد رشد قیمت‌ها بوده‌ایم درحالی که در ۲۳ بازار شاهد رشد کمتری بوده‌ایم. این مقیاس، با مقایسه شرایط کنونی بازار نسبت به مدت مشابه سال قبل شکل گرفته است و شاهد هستیم در بیش از نیمی از بازارهای مورد مطالعه در این گزارش، افت داشته است.

قدرتمندترین بازارهای مسکن جهان

در گزارش Global Property Guide، از میان ۴۶ کشور مورد مطالعه، ۵ کشور قدرتمند در بازار مسکن طی سال گذشته میلادی معرفی شده‌اند.

در این گزارش، ایسلند، هنگ‌کنگ، ایرلند، ماکائو و مونته نگرو، بیشترین رشد را داشته‌اند.

در گزارش جدید Global Property Guide، ایسلند، با یک پله رشد نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی، به رتبه نخست صعود کرده و اکنون قدرتمندترین بازار مسکن را در اختیار دارد.

در طول سال گذشته میلادی (۲۰۱۷)، قیمت مسکن در این کشور ۱۲.۸۸ درصد رشد داشته که این بالاترین نرخ رشد از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون محسوب می‌شود. این افزایش عمدتا ناشی از رشد صنعت توریسم و عرضه محدود مسکن به خصوص در پایتخت، یعنی شهر «ریکیاویک» رخ داده است.

شما نمی توانید محصول دیگری را برای مقایسه اضافه کنید